Urzeczywistnienie marzeń o pięknym domu

dom z duszą

Pomyśl jak wspaniale by mogło być gdybyś po trwających wiele miesięcy poszukiwaniach znalazła dom ze swych marzeń. Umiejscowiony wśród przepięknych pejzaży, staromodny, solidny dom z rodzaju tych, których nikt już nie stawia. Budynek z duszą, a nie mara senna architekta bez talentu. Weryfikując oferty kredytów hipotecznych w każdym banku napełnia Cię tęskna myśl o przyszłym domku.

Niektóre z takich ofert kredytów mogą być opłacalne, inne to na pewno oczywisty wyzysk. Skrupulatnie zaczynasz przeliczać swoją zdolność kredytową i zbierać stosy stosownych dokumentów oraz zaświadczeń. Może się jednak przytrafić, że bank podważy wartość nieruchomości za jaką chce ją sprzedać oferent. W tego pokroju sytuacji będziesz zmuszona skorzystać z usług rzeczoznawcy nieruchomości, który w sposób neutralny oszacuje Twój idealny dom. Lecz nie może to być jakikolwiek rzeczoznawca1, bo wówczas taka wycena nie będzie zgoła nic warta. Bardzo ważne jest aby był to prawdziwy rzeczoznawca nieruchomości z kompletem wymaganych uprawnień. Dopiero opracowana przez takiego rzeczoznawcę wycena nieruchomości może stanowić dokument dla banku, potwierdzający wartość budynku, który pragniesz mieć na własność.

Na podstawie dokumentu jaki przygotuje dla Ciebie rzeczoznawca, nazywanego fachowo operatem szacunkowym2, bank może mieć pewność, że budynek na który udziela pożyczki jest wart swej ceny. Tego pokroju sytuacja może zaistnieć kiedy nieruchomość jest w nie najlepszej kondycji technicznej (a Ty chciałaś część pieniędzy przeznaczyć na remont) i bank uzna, że suma kredytu o jaką się ubiegasz jest zawyżona.>

Rzeczoznawca w procesie szacowania wartości nieruchomości musi być całkowicie obiektywny i nie może zawrzeć w niej „ukrytych kosztów” jakie poniesiesz przy zakupie nieruchomości (np. takich jak prowizja dla agenta nieruchomości).

1 http://www.burpee.sosnowiec.pl/posts/kupno-nieruchomosci/

2 http://www.rzeczoznawca.czest.pl/operat-szacunkowy/


Tags: