Nieruchomości w Tychach

Niejakim z bardziej charakterystycznych miast położonych w regionie województwa śląskiego na pewno są Tychy. Ta liczące przeszło 130 tys. mieszkańców miejscowość o atrybucie przemysłowym ulokowana jest na południowym krańcu GOPu i sławetna głównie z wytwórni samochodów FIAT oraz browaru. Tychy odnotowały impulsywny rozrost w czasie przeszłych 70 lat, z czego najistotniejsza amplituda przyrostu była ewidentna przez pierwsze 30 lat po zwieńczeniu wojny. W krajobrazie miasta królują duże budynki wielorodzinne postawione w przygniatającej większości w owym okresie.

W konfiguracji własnościowej zasobów mieszkalnych Tychów najznaczniejszy wkład posiadają spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe. W dalszej kolejności znajdują się budynki przynależne do osób prywatnych jak również pozostające w zasobach miejskich. W dwóch przeszłych dziesięcioleciach przybytek nowych domów jest zauważalnie szczuplejszy i panują wśród nich inicjatywy prywatne, zwłaszcza budownictwo jednorodzinne jak również wielorodzinne domy stawiane przez deweloperów.

Patrząc się z bliska na tyski rynek lokalowy ujrzymy iż średnie wartości lokum w tymże mieście są rzędu 3,5 tys. zł za m2 i nie przynależą do najmniejszych w rozpiętości całego województwa. Wypływa to z faktu iż Tychy jako miasto ulokowane dość niedaleko Katowic a zatem serca ekonomicznego województwa, a ponadto umiejscowione w bliskim otoczeniu terenów o przymiotach przyrodniczych (lasy a także bliskość gór) są dość atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Do Katowic można dojechać z Tychów w mniej aniżeli pół godziny zaś przy tym mieszkania są o wiele tańsze niż w Katowicach. Tychy nie wyrzekają ponadto na duży wskaźnik bezrobocia, co wyraża się tym, że dosyć łatwo jest dostać w tym mieście posadę.

Miasto jest kapitalnie skomunikowane, leży przy trasie krajowej DK1, jaka we fragmencie przecinającym miasto jest akurat dostosowywana żeby usprawnić komunikację pomiędzy dzielnicami leżącymi po obydwu jej stronach.

Zobacz również: domum.ugu.pl/post/6/Tyski_rynek_nieruchomości.html


Tags: